Taneční boty s příběhem

Nikdy jich není dost a čím víc jich máte, tím víc jich potřebujete.  Ano boty, a obzvlášť taneční boty. “Mají na sobě různé kamínky a mašličky…Jsou něco jako prádlo na nohy…Jéjej.”

Navíc se k nim většinou váže nějaký příběh. Buď jsou to naše první taneční boty, které jsme natěšeně vybírali, že konečně přestaneme tančit v teniskách a balerínkách a byly jsme nadšené, že se celá špička dá krásně ohnout, zmuchlat a zkrátka s ní můžete provádět co chcete. Navíc jsou celé takové heboučké.  Jsou první.

 

Nebo jsou to boty, které kupujeme po pár letech tance a už jsme chytré. Máme pocit, že už zvládáme pár tanečních kroků. Také se kolem nás pár těch botek mihlo. A teď chceme něco víc. Vyšší podpatek, víc kamínků, pásečků, mašliček….chceme něco, co nemá každá.  Hledáme na internetu, přepočítáváme eura a dolary na koruny. A pak jsou prostě naše. Odvážíme si je z tanečních festivalů z Paříže, Milána nebo Londýna , kde se dají vyzkoušet a můžete se zamilovat rovnou. A nebo doma čekáme, který den zazvoní kurýr či přijde obsílka.

 

Moje první dražší boty jsou z bachatového festivalu z Milána a byla to láska na první pohled. Když jsem je viděla, prostě nešlo odjet bez nich. Na jedné straně trocha výčitek za to, kolik je člověk schopen utratit za boty, na druhé straně šimrání okolo srdce, zrychlený tep a velké vzrušení z toho, že jsou moje. Položila jsem je na polštář a dívala se na ně.
Mohu tedy doporučit značku Alvares. Přes velmi úzký podpatek se v nich výborně tančí.  Jsou měkoučké a stabilní. Kamarádka to vystihla větou: “Taky jsem zhřešila u Alvarezů, budeš spokojená.” A taky jsem.

Boty od Alvaresů

Pár tipů nakonec

 

1) Vyzkoušejte více párů. Nekupujte hned první, u kterých máte pocit, že vám dobře
sedí. Protože v některých tanečních botách se můžete cítit naprosto luxusně jako v bačkůrkách a dokud ten pocit, nezažijete, tak to nepoznáte.

2) V obchodě na sebe nespěchejte a pobuďte v botách delší dobu. Vyzkoušejte si taneční kroky, poskočte si, udělejte si dřep. Musíte si být jisté, že jsou stabilní a pohodlné. Že nikde žádný pásek netlačí. V lodičkách se občas dá vydržet, když vás někde něco tlačí, ale v tanečních botách potřebujete protančit celý večer a musíte si to užít.

3) Pokud jsou vaše první boty, zvolte si nižší podpatek. Budete se cítit pohodlněji a u tance vás nebudou boty tolik rozptylovat. Na vysoké 9 cm podpatky je vždycky dost času.

 

4) Taneční boty si můžete dozdobit samy. Kupte si jednoduché basic botky a nalepte si naně kamínky, mašličky  a peříčka.  Kreativitě se meze nekladou. V obchodech seženete lepidlo na textil i samotné kamínky. Můžete využít Swarovskeho nebo levnější Preciosu, kde například dvacet kusů  vyjde na 24,-. Můžete si pak být jisté, že váš model bude naprosto originální.