Jak vybrat taneční boty

Jak správně vybrat taneční boty

Neznám mnoho žen, které by se nezastavily, když vidí krásné boty. U tanečních bot to platí zrovna tak. Vybrat taneční boty může někdy být trochu těžší, zvláště když s tancováním začínáte. Proto jsem pro vás připravila pár tipů, jak si správně vybrat a na co dát pozor.

VÝŠKA PODPATKU

Rozptyl výšek podpatku je poměrně široký, můžete sehnat taneční boty již se 3 cm podpatkem a naopak se můžete obdivovat 10 cm jehlám. Pokud nemáte mnoho tanečních zkušeností, doporučuji podívat se po podpatcích kolem 6-7 cm vysokých (neplatí v případě zdravotních potíží se zády, kotníky apod.). Boty nejsou zbytečně vysoké a zároveň působí pěkně na noze. Botky s nižším podpatkem vypadají již lehce deformovaně a zkrátka to není ono.

Na čem také hodně záleží je šířka a tvar podpatku. K dispozici jsou poměrně hrubé podpatky, ale i ultra úzké jehly. Ty doporučuji zkušenějším tanečnicím, které nemají problém se stabilitou.

Nejdůležitější je ale pocit! Když vyzkoušíte více modelů tanečních bot, ucítíte, kdy je podpatek v linii nohy a je stabilní. Může se tak stát, že se v 8 cm podpatcích budete cítit mnohem lépe než v 6 cm.

Taneční boty podpatekTaneční boty podpatek

21199791_1750344731662165_4853449978983426193_o

VELIKOST

Jak vybrat správnou velikost není velká věda. Jelikož všechny taneční boty více či méně povolí, je dobré vybírat těsnější botu, která nohu opravdu drží. Pozor dávejte zejména v oblasti nártu, aby vám špička nevyjížděla na parket. Botky můžou jemně tlačit, v žádném případě ale nesmí tlačit na jednom místě. Co se délky týká, bota by měla být vždy alespoň stejně dlouhá jako noha, nikdy ne kratší. U mnohých značek najdete číslování i v půl-číslech, takže se určitě do své velikosti trefíte.

DSC_0739

DESIGN

I když já to řadím na závěr článku, první podle čeho vybíráme je určitě vzhled. Zkoušíme, co nám padne do oka. Různé barvy, modely, tvary… Pokud vybíráte první taneční boty, vyplatí se osvědčená klasika, to znamená tělová barva, která krásně prodlouží nohy a nebo tradiční černá. Obě dvě se hodí takřka ke všemu. Cenově výhodné boty, které jsou přesto vysoce kvalitní bych hledala u značky Dance Shoes International. Jejich modely můžete sehnat průměrně za 1700 Kč a opravdu vydrží.

Pokud se tanec stane vaší vášní, pak doporučuji trochu zalovit v peněžence a sáhnout po nějakém krásném fashion modelu v zajímavějších barvách nebo s odvážnějšími aplikacemi. Zde se můžete podívat na modely portugalské značky PortDance nebo třeba londýnský brand Larisa London designovaný Larisou Balogh.

A poslední rada: Zkoušet, zkoušet, zkoušet! Mnohokrát se mi stalo, že slečna měla předem vybraný model v určité velikosti a odešla úplně s jiným modelem v jiné velikosti. Protože zkrátka poznáte, když bota krásně sedne a pak už ji nedáte “z nohy”. Dejte si na čas, v botách si zkuste udělat otočku, maličko si zatančit. Botky se totiž stanou součástí vašeho tanečního života a o těch správných tanečním botách ani nevíte, že je máte.

Dewi shoes

Hodně krásných tanečních zážitků přeje DEWI